Noorte kunstnike tööde näitus-müük Raekoja platsil Pauligi kohvitelgis ja Athena Keskuses

10. – 15. augustini on Tartu armastusfilmide festivalil tARTuFF eksponeeritud kunstnike tööde näitus-müük.

Toimub pime oksjon, mis tähendab, et kõigil huvilistel on võimaluse maalide ostuks oma pakkumine teha. Pakkumisi ootame tARTuFFi infopunkti, mis asub Pauligi kohvitelgis.

Kolm noort maalikunstnikku on lõpetanud aastatel 2008-2009 Tartu Ülikooli maalikunsti eriala magistratuuri, Veiko Klemmer on muuhulgas esinenud Heie Treieri kureeritud EKLi aastanäitusel „Vabaduse väljak“ Tallinna Kunstihoones 2008 aastal, Helina Loid-Kudul ja Andrus Raagil olid mõlemal 2009 aastal edukad isiknäitused Tallinna Linnagaleriis (kuraator Harry Liivrand).Ekstaas

Helina Loid-Kudu
2006
õli, lõuend

Helina Loid-Kudu (s.1982) sarja „Surve all“ (käesolevas valikus pärineb sealt 2 tööd)   võib pidada noore kunstniku loomingus läbimurdeliseks. Meisterlikult, mustvalges gammas maalitud,  omamoodi filmilik (sest narratiivne teemapüstitus on märgatav) aktisari  on maalitud küll fotorealismi mõju all, kuid nn. maalilise maali võttestikku kasutades. Resigneerunud ja ükskõiksetes poosides üles maalitud noormehed võivad koguda mistahes konnotatsioone tänapäeva ühiskonna varjupoolelt – tööpuudusest kuni suitsiidse narkosõltuvuse ja AIDS-ini – noore kunstniku power ei jäta vaatajat igatahes ükskõikseks.
Vaata teisi Helina Loid-Kudu töid siit!

Demiurg II
Andrus Raag
2009
õli, lõuend

Andrus Raagi (s.1982) arhetüüpsed, maa, tule  ja vee - pihustuva ja teiseneva mateeria - ürgjõust inspiratsiooni ja kinnitust otsivad palangulised lõuendid olid hiljuti eksponeeritud isiknäitustel Tallinna Linnageleriis ja Tartu Y-galeriis – kus nad Tartu uue maali saavutusi ja identiteediotsinguid manifesteerisid. Kunstnik tegeleb oma uutel maalidel üliaktiivselt faktuursete ja strukturaalsete otsingutega, mis on lausa füüsilisel kombel seotud maalimateeria endaga, kuid samavõrd kohtame seal võtmelise tähendusega mentaalseid laene ja pildilisi viiteid Ida kultuuridele.
Vaata teisi Andrus Raagi töid
siit!

Safe sex
Veiko Klemmer
2008


Veiko Klemmeri
(s.1985) maalid komplektist “Kui kevadele järgneb sügis” on maalitud 2009 aastal, läbivaks teemaks  on “tuleviku maailmad”. Kunstnik ei dotseeri meile kõiketeadja vaatepunktist, vaid peab võimalikuks erinevaid arengustsenaariume, siin leidub midagi nii Star Treki ja Christopher Pike`i sõpradele ning happy end`i fännidele kui negatiivsetest tulevikustsenaariumitest innustunud block-busterite kummardajatele.  Diskreetset minimalismi ja hillitsetud sci-fi-likku realismi on oskuslikult tembitud metafüüsilise mõõtmega, lisaks näete te mitmel maalil suurepäraselt maalitud figuurimaali – aktidest skafanderdatud tegelasteni.
Vaata teisi Veiko Klemmeri töid siit!

Tekstide autor: Jaan Elken (jaan@eaa.ee)

 
prg. mart kalmo