MÖÖDA YANGTZED
UP THE YANGTZE!
Kanada 2007, 93 min

Kolmel viisil saab tarkust õppida
Esiteks jälgimisest, mis on õilsaim
Teiseks järgides, mis on lihtsaim
Kolmandaks kogemusest mis on mõrudaim
Kong Fuzi ehk Konfutsius

See võimas ja jõuline film viib meid voolates pikale reisile mööda Yangtze jõge (Hiinas teatakse teda aga lihtsalt ”Jõena”). Vähemalt 2 miljonit inimest peavad liikuma ära oma kodukohast, sest toimub ajaloo suurim üleujutusaktsioon. Ehitatakse maailma suurimat energiatööstuslikku objekti nimega Kolme Kuristiku Tamm (Three Gorges Dam), mis oma suurejoonelisuses peaks olema Hiina võimu sümboliseeriv projekt, ent selles filmis näeme me ka suurejoonelisuse pragusid ning eelkõige ikka inimest ja tema kohandumisvõimet.

Jõge mööda on käima pandud laevad, mida tuntakse ka nn ”hüvastijätureiside” nime all, et saaks veel viimaseid kordi näha hiljem vee alla jäävaid paiku koos suurte linnade ja majadega. Noore kanada hiinlase Yung Changi film avab meile võimsapilgulise sissevaatega Hiina unistusi, tegelikkust ja inimsaatusi. Me näeme traditsioonilise ja modernse maailmavaate valusat põrkumist. Filmile sai osaks ootamatult suur menu kogu maailmas.

Filmi juhatab sisse Märt Läänemets, Tartu Ülikooli orientalistikakeskuse teadur!

Rež: Yung Chang
Sts: Yung Chang, Op: Wang Shi Qing, Muusika: Olivier Alary, Mont: Hannele Halm, Tootja: National Film Board of Canada / Eye Steel Film (Mila Aung-Thwin, Germaine Ying, John Christou), Print: National Film Board of Canada, Format: DVD, Keel: mandariini, inglise, Subt: eesti, inglise

REEDE, 14.08
19:00Lisa kommentaar
         Loe kommentaare

 

 

 

 
prg. mart kalmo