KAARDISTADES TÜVIRAKU OTSINGUID: TERRA INCOGNITA
TERRA INCOGNITA: THE PERILS AND PROMISE OF STEM CELL RESEARCH
USA 2007, 83 min

"Kaardistades tüviraku otsinguid: Terra Incognita" on dokumentaalfilm, mis jälgib tuntud neurobioloogi ja tüvirakueksperdi John A. Kessleri ja tema labori töögrupi püüdlusi saavutada läbimurret selgroovigastuste ravimisel, et taastada funktsioneerivad närviühendused. Kesslerit innustab selleks sihikindlaks tööks tema enda tütar, kes suusaõnnetuse tõttu on halvatuks jäänud.

Filmis tuuakse esile vastuolud USA tüvirakuteaduses, kus põrkuvad omavahel poliitika, meditsiin, teadus ja religioon. Kessler näeb tulevikumeditsiini loomuliku osana tüvirakkude kasutamist inimese kannatuste vähendamises ja ta püüab teavitustöö kaudu edasi anda oma lootusi tüvirakuteaduse võimalikust võidukäigust. Siiras ja inimlik tahe inimesi aidata on leidnud väljenduse läbi teaduse.

Mis on tüvirakuteaduse eetika? Mida on võimalik saavutada ja mida on võimalik kaotada? Need on vaid mõned küsimused, mis tüvirakkude uurimisega seoses üles kerkivad. Tüvirakuteadus on mõneti veel tundmatu maa, kus vastuste saamiseks on vaja olla muu hulgas ka julge avastaja. Vanad geograafilised kaardid on aegamööda täiustunud suures osas tänu legendaarsetele maadeavastajatele. Mõnikord minnakse otsima üht ja leitakse hoopis midagi muud, mille väärtus selgub alles hiljem. Tüvirakuteaduse võimalused on vaja sama moodi kaardistada. Palju julget avastamist on alles ees.

Martin Pook

Filmi juhatab sisse Toivo Maimets, Tartu Ülikooli rakubioloogia professor!

Rež: Maria Finitzo
Sts: Eric Martin, Zinna Riley, Lois Vossen, Op: Jim Morrissette, Ines Sommer, Muusika: Joel Diamond, Mont: Michael O’Brien, David E. Simpson, Jan Sutcliffe, Tootja: Kartemquin Films (Maria Finitzo, Cathy R. Fisher, Jen Kaczor), Print: Kartemquin Films, Format: DVD, Keel: inglise, Subt: eesti

TEISIPÄEV, 11.08
19:00Lisa kommentaar
         Loe kommentaare

 

 
prg. mart kalmo