TUVIKE – VIIMANE SUVI NÕUKOGUDE LIIDUS
LA PALOMA / GOLUBKA
Venemaa 2009, 105 min

„Tuvike“ on suur ja puhas, kirge täis venepärane armastuslugu, mis voolab suursuguselt ja rahulikult läbi elukeerdkäikude ja käänakute nagu seda teeb Volga jõgi oma ürgsete kallaste vahel.

1991. aasta suvi – õhus on tunda Nõukogude Liidu impeeriumi lagunemist. Külakunstnik Genka on üksildane hing, kes on sulgunud oma maailma, kuid kes usub, et ükskord saabub õnn ka tema õuele. Õuele saabubki lihtne ja südamlik Svetka, kelle mees on ennast hiljuti surnuks joonud. Kuid teineteise leidmiseks tuleb läbi käia pikk tee.

Filmi aluseks on tõestisündinud lugu. Peategelase, kuulsa ja tunnustatud Vene-Kaasani kunstniku Gennadi Arkhirejevi töid on eksponeeritud maailma kuulsaimates kunstigaleriides ja -muuseumides. Ta sündis ja kasvas  filmi võttepaikade lähedal – Svijažki saarel keset Volga jõge, kuhu Ivan Groznõi lasi 1551. aastal ehitada kloostri, mille asemel Stalini ajal oli NKVD vangla (üks osa Gulagist). Naispeaosalise prototüübiks on Kaasani kirjanik Svetlana Kolina, kelle kogumik „Burtasskije Rasskazi“ on inspireerinud stsenaristi ja režissööri Sergei Oldenburg-Svintsovi meile lihtsate vahendite abil jutustama südamliku ja erakordse armastusloo.

Tiina Lokk

Rež: Sergei Oldenburg-Svintsov
Sts: Sergei Oldenburg-Svintsov, Op: Gregori Jablochnikov, Muusika: Igor Starikov, Os: Alexandr Korshunov, Inga Oboldina, Miroslava Karovich, Tootja: Film No 1 Ltd. (Kirill Jakubovski, Sergei Oldenburg-Svintsov), Maailma müük: Intercinema, Print: Intercinema, Format: 35mm, Keel: vene, Subt: eesti, inglise

NELJAPÄEV, 13.08
22:00

Seansi juhatab sisse filmi lavastaja Sergei Oldenburg-Svintsov.


Lisa kommentaar         Loe kommentaare

  

 

 
prg. mart kalmo