TANDOORI ARMASTUS
TANDOORI LOVE
Šveits, Saksamaa, Austria 2008, 92 min

India kuumust ja kirge Kesk-Euroopa mägiküla lumise jahedusega ühendav film pakatab tundlikust armastusest, absurdsetest seikadest, fantastilistest tantsunumbritest ja hoogsast muusikast. „Tandoori armastus” on kantud kõigist parimaist India filmitraditsioonidest, kuigi on filmitud Šveitsi Alpides joodeldavate rahvarõivais meeste ja lõhnavate praevorstide keskel. Sinna mägede vahele on sattunud Bollywoody filmigrupp, kes võtab üles imalaid muusikavideoid.

Võttegrupi üsna keskpärase välimusega, ent toiduga osavasti ringi käival kokal Rajal saab villand pirtsaka Bollywoody supertähe käitumisest ning ta otsustab oma noad-kahvlid kokku pakkida ja ära minna. Kohalikus supermarketis jogurtitopsi näppides näeb ta kaunist blondi naisterahvast Sonjat ning kohe leiab aset filmile nii omane – ootamatu, ent lihtsalt geniaalselt naljakas - armumisstseen. Ja siis neid ootamatusi muudkui tuleb. Üks naljakam ja absurdsem kui teine. Jah, lugu tervikuna on natuke naiivne aga ilusad armulood ongi naiivsed, selle filmi teevad eriliseks just väiksed nüansid, - eriti hõrgult filmitud toidustseenid ja üle võlli keeratud kultuurierinevuste naljad. Julge film, mis jääb üllatavalt hästi meelde. Positiivselt.

Kaarel Kuurmaa

Rež: Oliver Paulus
Sts: Oliver Paulus, Stefan Hillebrand, Op: Daniela Knapp, Muusika: Marcel Vaid, Mont: Isabel Meier, Andre Bigoudi, Os: Lavinia Wilson, Vijay Raaz, Martin Schick, Tootja: Cobra Film (Valerie Fischer), Maailma müük: Media Luna Entertainment, Format: 35mm, Keel: šveitsi-saksa, hindi, Subt: eesti, inglise

ESMASPÄEV, 10.08
22:00Lisa kommentaar         Loe kommentaare

 

 

 
prg. mart kalmo