MADE IN HUNGARY
MADE IN HUNGÁRIA
Ungari 2009, 109 min

Miki ja tema diplomaadist vanemad tulevad Ameerikast tagasi sotsialistlikkusse Ungarisse 1960ndate keskel, mil kõik, kes vähegi jaksasid ja said, üritasid kas põgeneda Läände või vähemalt jäljendada kõike seda, mis raudse eesriide taga toimus. Nende 18-aastasele pojale, kes unistab järgmiseks Jerry Lee Lewiseks saamisest, pole elu diktatuuri kütkes ägavas Budapestis just lihtne, eriti kui sa oled harjunud riietuma, sööma, käituma ja mõtlema nagu ameeriklane. Mõistagi tekitab selline olukord palju naljakaid, muhedalt humoorikaid situatsioone, mis lisavad filmivaatamisel vürtsi eriti vanema põlvkonna inimestele, kes leiavad sealt palju ajastule omaseid detaile ja vihjeid.

Filmi süžeelises arenduses on palju triviaalsust: möödapääsmatu armastuskolmnurk noorte vahel, pahad vanemad ja head noored on autorite teadlik valik, sest peamine selles filmis on rock'n’roll ja tema lugu ajas. “Made in Hungary” on hoogsalt tehtud, särtsakalt ajastu detailides otseselt ja kaudselt rokkiv mõnus meelelahutus. Filmi rahvusvaheline esilinastus toimus juulis toimunud Karlovy Vary festivalil.

Tiina Lokk

Rež
: Gergely Fonyó
Sts
: Tasnádi István, Op: Csukás Sándor, Muusika: Róbert Gulya, Mont: Csillag Mano, Os: Szabó Kimmel Tamás, Kiss Tünde, Vándor Éva, Tootja: Next Station Productions (Ádám Neményi), Print: Next Station Productions, Format: 35mm, Keel: ungari, inglise, Subt: eesti, inglise

ESMASPÄEV, 10.08
23:45Lisa kommentaar
         Loe kommentaare

 

 

 

 
prg. mart kalmo