LUCKY MILES – EKSINUD AUSTRAALIAS
LUCKY MILES
Austraalia 2007, 105 min

Austraalia on väga suur riik, kus laiub ka inimtühja kõrbe. Loodus on selles filmis oluline osatäitja, sest kuigi siin on olemas selged karakterid, leiab pea kogu sündmustik aset tsiviliseerimata ja palaval maal.

Aasta 1990. Indoneesia kalalaevalt visatakse tühjale Lääne-Austraalia rannikule hulk põgenikke Iraagist ja Kambodžast. Kusagil liivadüüni taga peaks lubaduse järgi vahel käima üks buss, mis mehed suurde linna hea eluni viib. Enamus neist nabitakse küll õige pea kinni aga kolmel mehel õnnestub silkama saada. Põgenemissuund on üsna hoomamatu - Austraalia lõputu kõrbeline sisemaa. Seiklus viib need kolm eri rahvusest meest vahel kokku ja vahel lahku, ent teist inimest on ikkagi tarvis.

Tipptasemel näitlejatööd ja montaaž, puhtad ja avarad inimtühjad loodusmaastikud koos ebamusikaalsete lindudega, ent hea muusikavalikuga ning haaravalt naljakas stsenaarium teevad sellest filmist väga positiivse ja suviselt palava filmielamuse.

See stiilne komöödia on Eesti vaatajal seni millegipärast nägemata, kuigi tegu on ühe viimaste aegade edukaima Austraalia filmiga, 2007. aasta Karlovy Vary filmifestivalil žürii eripreemia võitjaga. Viga saagu parandatud tARTuFFil.

Kaarel Kuurmaa

Rež: Michael James Rowland
Sts: Michael James Rowland, Op: Geoff Burton, Muusika: Trilok Gurtu, Mont: Henry Dangar, Os: Kenneth Moraleda, Rodney Afif, Srisacd Sacdpraseuth, Tootja: Dendy Films (Jo Dyer, Lesley Dyer), Maailma müük: FineCut, Format: 35mm, Keel: inglise, khmeeri, prantsuse, araabia, Subt: eesti, inglise

TEISIPÄEV, 11.08
23:45Lisa kommentaar
         Loe kommentaare

 

 
prg. mart kalmo