ASTROPIA
Island, Soome, Suurbritannia 2007, 92 min

Blond bimbo Hildur (teda kehastab Miss Islandiks valitud Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir)  elab justkui teises maailmas. Ta on vapustavalt ilus ja seksikas, ta ei pea kodus süüa tegema, maja kraamima ega pesu pesema ning autoärimehest poiss-sõbra Jolliga läheb kooselu ka justkui hästi... Senikaua, kui viimane petmiste eest pokri pistetakse ning Hilduri hea põli ohtu satub. Hildur pole paha tüdruk, ainult veidi rumal, tal puudub arusaamine kõigest, mis puudutab reaalset elu. Kuid valgepäine iludus ei vannu alla ja hakkab esimest korda elus päris tööd otsima.

Mitmete äraütlemiste järel silmab neiu arvuti- ja filminohikutele mõeldud poe Astropia uksel töökuulutust ja ta paneb ennast proovile. Teadmata midagi koomiksitest, filmidest või rollimängudest meelitab Hildur oma armsa naiivsusega kliente ligi nagu kärbseid ja nakatab positiivsusega varsti ka oma kolleegid. Näitsik kutsutakse poolsalajastele rollimängudele, kus Hildurile (võrdle Paris Hiltoniga) antakse uus välimus ja identiteet (sõjaprintsess Xena). Mäng mänguks, kuid peagi tuleb naisel hakkama saama päriseluga, kuhu kuuluvad vahepeal vanglast jalga lasknud Jolli, uus poiss-sõbraks pürgiv kandidaat ning ta ise.

Üldsegi mitte tavapärane ja väga positiivse laenguga Islandi perefilm „Astropia” oli 2007. aasta kõige vaadatuim kinopilt saareriigi kinodes.

Helmut Jänes

Rež: Gunnar B. Gudmundsson
Sts: Otto Geir Borg, Johann Aevar Grimsson, Op: Bergsteinn Björgulfsson, Muusika: Porvaldur Bjarni Porvaldsson, Mont: Sverrir Kristjansson, Os: Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir, Snorri Engilbertsson, Gunnar Jónson, Tootja: Kisi Production / Solar Films / The Icelandic Film Company (Ingvar Thordarson, Julius Kemp, Jukka Helle), Print: Icelandic Film Centre,  Format: 35mm, Keel: islandi, Subt: eesti, inglise

NELJAPÄEV, 13.08
24:00Lisa kommentaar
         Loe kommentaare

  

 
prg. mart kalmo