HEAD UUDISED 
GOOD NEWS: NEWSPAPER SALESMAN, DEAD DOGS AND OTHER PEOPLE FROM VIENNA / GOOD NEWS: VON KOLPORTEUREN, TOTEN HUNDEN UND ANDEREN WIENERN
Austria 1990, 130 min 

Režissööri kodulehekülg

Meie filmiprogrammi kõige vanemat filmi võib julgelt pidada dokfilmi klassikaks. "Head uudised" näitas peenelt modernse Euroopa mitmekihilist multikultuursust juba 18 aastat tagasi. Selle autor on legendaarne austerlane Ulrich Seidl, kelle (dok)filmidele on omane kirurgiliselt täpne kaameratöö, teravate vastanduste leidmine ning vaatajaga manipuleerimise oskus. Seda kõike saab näha ja tunda ka antud linaloos.

Film jälgib immigrante, kes töötavad Austria pealinna Viini bussipeatustes ja tänavanurkadel. Kõik on ühtselt punakollastes vormiriietes ja käivad päevast päeva oma müügiplatsil. Nende keeleoskus piirdub miinimumiga ja õhtul kolivad nad tagasi ühistuppa oma saatusekaaslaste seltsi.
"Head uudised" on silmiavav reportaaž tänapäevasest orjusest. Mis sest, et tehtud pea kakskümmend aastat tagasi. Palju ei ole muutunud, ehk ainult näod, silmad ja tööriided. 

REŽ: Ulrich Seidl
Sts: Ulrich Seidl, Op: Hans Selikovsky, Mont: Peter Zeitlinger, Klaudia Ecker, Tootja: Filmproduktion Mag (Hans Selikovsky), Format: 35mm, Keel: saksa, Subt: inglise

LAUPÄEV, 16.08
20:00

NB! Ilma eestikeelse tõlketa.

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

 

 
prg. mart kalmo