LAKSHMI JA MINA 
LAKSHMI AND ME
India 2007, 59 min

Filmi kodulehekülg

India on väljastpoolt vaatajale veidi salapärane, lummav ja arusaamatu. Üks suuri mõistatusi on alati sealne staatuste ja seisuste keeruline rägastik, mida kastisüsteemina tuntakse. On selle nimetusega kuidas on, aga ametlikult keelustati seisustevaheline eristamine India konstitutsiooniga 1950. aastal. Reaalsus on aga endiselt selline, et kõrgemad klassid elavad kõrgklassi elu ja madalamad teevad mustemaid ja ebameeldivamaid töid ning igapäevases elus tunnetavad süsteemisiseselt kõik üsna hästi, kes kuhu kuulub ja kellel milline väärikus oma päritolule vastavalt olla tohib.

Filmitegija Nishtha Jain võttis ette julge ja ebatavalise sammu. Ta astus välja oma igapäevasest suletusest, et heita lähem pilk enda 21-aastase koduabilise Lakshmi ellu. Neiu muudkui peseb ja küürib, ent kusagil on ju temalgi oma elu. Nishtha jälgib neiut hommikust õhtuni poolteise aasta jooksul. Mõlemad elavad läbi nii kriise, rõõme kui arusaamatusi. Kahe noore naise vahel tekib huvitav emotsionaalne side ning film muutub topeltportreeks, kus autori enda isiksusel on peakangelasega võrdne roll. 

REŽ: Nishtha Jain
Sts/Scr: Nishtha Jain, Op/Cam: Deepti Gupta, Rakesh Haridas, Muusika/Music: Mads Nordheim, Mont/Ed: Rikke Selin Lorentzen, Tootja/Prod: Raintree Films (Smriti Nevatia), Maailma müük/World Sales: Deckert Distribution, Format: video, Keel/Language: inglise, hindi, marati, tamili / English, Hindi, Marathi, Tamil, Subt: eesti / Estonian 

LAUPÄEV, 16.08
18:00

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

 

 
prg. mart kalmo