VANKUMATU PILK 
THE UNWINKING GAZE: THE INSIDE STORY OF THE DALAI LAMA'S STRUGGLE FOR TIBET
UK 2008, 79 min 

Filmi kodulehekülg

"Vankumatu pilk" pakub erakordset võimalust jälgida ühe maailma tuntuma usujuhi ja rahu eest kõneleja, 14. dalai-laama elu.

Filmis jälgitakse kolme aasta vältel tiibeti rahva juhi tegevust ning tema püüdlusi saavutada tasakaal budistlike vaadete ja päevapoliitika karmi maailma vahel nii eraelulisel kui rahvusvaheliste suhete tasandil. Meie ees avaneb Taaveti ja Koljati võitlus: ühel pool dalai-laama ja teisel pool Hiina, maailma suurim riik. Tänavuste Pekingi olümpiamängude tõttu taas kord maailma huviorbiidi keskmesse tõusnud Tiibeti-teema keskne figuur on tema rahvalt vabaduse röövinute suhtes alati püüdnud jääda rahumeelseks ja vihkamisest vabaks.

"Vankumatu pilk" pole mitte kolm aastat dalai-laama elust, vaid pigem kokkuvõte tema elutööst, mis on ajaliselt kolme aasta raamidesse surutud. See on portree ühest meie aja tuntumast poliitilisest figuurist ning tema monumentaalsest pingutusest päästmaks oma rahvas ja leidmaks rahumeelne lahendus konfliktile Hiinaga. See film ei keskendu kaadritagustele kommentaaridele ega ürita vaatajale peale suruda üht kindlat tõde, vaid näitab dalai-laamat nii nagu ta ilmub kaamerate ja mikrofonide ette igal nädalal, aastast aastasse.

REŽ: Joshua Dugdale
Sts/Scr: Joshua Dugdale, Op/Cam: Jonathan Jenkins, Scot Openshaw, Muusika/Music: Simon West, Mont/Ed: Scot Openshaw, Tootja/Prod: R (Joshua Dugdale), Maailma müük/World Sales: D, Format: video, Keel/Language: inglise / English, Subt: eesti / Estonian 

REEDE, 15.08
20:00

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

 

 
prg. mart kalmo