KUIDAS SAADA KANGELASEKS? 
HOW TO BECOME A HERO / KAKO POSTATI HEROJ
Serbia 2007, 79 min 

Filmi treiler

Veidi ülekaaluline 40-aastane töötu filmirežissöör Mladen Matičević istub päevad otsa kodus ja unistab suurte filmide tegemisest kuulsate Hollywoodi tähtedega, kes ületavad suuri raskusi, et saada kangelaseks. Ta pole tegelikult teinud ühtegi suurt filmi ega teeninud korralikku raha. Tulemuseks on lihtne mehine depressioon.

Kodus trussikute väel õlut rüübates ja Rotterdami maratoni ülekannet vaadates tekib tal äkiline äratundmine, et tahaks ise jooksma hakata ja maratonist osa võtta. Esimese hoo ja 750 joostud meetri pärast saab selgeks, et nii lihtne see kõik siiski pole. Unistus on aga tugevam ja Mladen hakkab julgelt katsetama erinevaid abivahendeid oma unistuse elluviimiseks. Üheks kasulikumaks neist on treeneri poole pöördumine, oma soengu muutmine on aga ilmselt ainult psühholoogilist laadi toetus. Eriliseks kannustuseks saavad aga lähedaste pilked ja mõnitused. Näiteks tema parim sõber otsustab panustada 1000 eurot, et Mladen ei suuda Belgradi maratoni läbida.
Kokkuvõttes on tegu armsalt naljaka, ent tegelikult ausalt innustava filmiga. Imesid ei sünni ja Mladen jääb Mladeniks. 

REŽ: Mladen Matičević
Sts/Scr: Mladen Matičević, Op/Cam: Zoran Petrovic, Muusika/Music: Vladimir Ilic, Boris Mladenovic, Dejan Vucetic, Mont/Ed: Suzana Stevanovic, Tootja/Prod: Starhill (Mladen Matičević), Visionary Thinking (Dragan Petrovic), Maailma müük/World Sales: Visionary Thinking, Format: video, Keel/Language: serbia / Serbian, Subt: eesti, inglise / Estonian, English 

REEDE, 15.08
18:00

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

 

 
prg. mart kalmo