I NAGU INDIA 
I FOR INDIA
Saksamaa, UK 2005, 70 min 

Filmi kodulehekülg

Filmi teeb eriliseks selle valmimise 40-aastane eellugu, nimelt saabus 1965. aastal Indiast Inglismaale noor arst Yash Pal Suri, kes ostis kodustega sidepidamiseks telefoni ja pastapliiatsite asemel hoopis kaks 8mm kaamerat ning vaatamisvarustuse. Üks endale ja teine Indias elavatele sugulastele. Nii on meie ees kahes eri kultuuris elava perekonna 40-aastane arhiiv rõõmudest, kahtlustest, pidudest, pulmadest, tavaelust ja kommetest. Talletunud on kahel kontinendil filmitud lugu ja hulk filmilinte, mida lõhestunud perekond teineteisele saatis.

Pal Suri tütar Sandhya Suri on väärtusliku materjali kokku kogunud ja loonud aastaid ja kultuuripiire ületava ja ühendava filmi, mis näitab nii immigratsiooni ajalugu kui rohujuuretasandil kogemust sellest, mida tähendab rassiline diskrimineerimine ja teistsuguseks pidamine.

"I nagu India" on nii ühe perekonna kui ühe ajastu kroonika ja annab suurepärase pildi 1960. aastate Aasia immigratsioonilainest udusele Albionile. Tegu on ilusa ja ajatu dokfilmiga. 

REŽ: Sandhya Suri
Sts/Scr: Sandhya Suri, Op/Cam: Yash Pal Suri, Sandhya Suri, Lars Lenski, Mont/Ed: Cinzia Baldessari, Brian Tagg, Tootja/Prod: Fandango (Carlo Cresto-Dina), zero west, Maailma müük/World Sales: Celluloid Dreams, Format: video, Keel/Language: hindi, inglise / Hindi, English, Subt: eesti / Estonian 

NELJAPÄEV, 14.08
20:00

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

 

 
prg. mart kalmo