PARADIIS – KOLM REISI SELLES MAAILMAS 
PARADISE – THREE JOURNEYS IN THIS WORLD 
PARATIISI – KOLME MATKAA TÄSSÄ MAAILMASSA
Soome 2007, 51 min

Miks Aafrika noor pigem sureb oma teekonnal Euroopasse kui jääb kodupaika? Missugune on immigrandi elu kusagil Hispaanias tomateid kasvatades? Kus ta elab ja millest ta unistab? Me näeme ehedaid tänapäevaseid lugusid illegaalsest immigratsioonist.
Film on justkui kolmes osas ja filmitudki on nii Hispaanias, Marokos kui Malis. Need on karmid ja šokeerivad lood ettekujutatud paradiisist, milleks paljud aafriklased Euroopat peavad.

Sisu tõsidusele vaatamata on Elina Hirvonen loonud visuaalselt lummava ja poeetilise filmi, mis üllatab oma kõrge tasemega nii pildis kui muusikas. Tegelikult koolilõputööna valminud filmi on näidatud mitmetel maailma festivalidel ning tema taskus on ka tunnustus maailma suurimalt dokfilmide festivalilt Amsterdamist, kus "Paradiis – kolm reisi selles maailmas" tunnistati parimaks tudengifilmiks. 

REŽ: Elina Hirvonen
Sts/Scr: Elina Hirvonen, Op/Cam: Jarkko Virtanen, Muusika/Music: Hans Wessels, Mont/Ed: Annukka Lilja, Tootja/Prod: University of Art and Design Helsinki UIAH (Sari Lempiäinen), Maailma müük/World Sales: UIAH, Format: 35mm,  Subt: eesti, inglise / Estonian, English

NELJAPÄEV, 14.08
18:00

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

 

 
prg. mart kalmo