JERUUSALEMMAL ON AU ESITLEDA 
JERUSALEM IS PROUD TO PRESENT / YERUSHALAIM GEAA LEHATZIG
Iisrael 2007, 82 min

2006. aasta suvel pidi Jeruusalemmas toimuma üleilmne seksuaalvähemuste paraad World Pride. On ilmselt vähe linnu maailmas, kus selline paraad võiks veel rohkem poleemikat ja vastasseisu tekitada kui selles niigi pingelises regioonis.
Nitzan Gilady kaamera on vaikne jälgija, kes vaatleb ja vahendab teravaid sündmusi, kus ei puudu krõbedad sõnad, tapmisähvardused, kaklused ega jõustruktuurid. Vist pea esimest korda ajaloos leidsid Jeruusalemma pühaks linnaks pidavad usujuhid ühise vaenlase, kelle vastu võidelda. Ortodokssed judaistid, islami vaimulikud ja kristlikud liidrid olid ühte meelt, et selline ettevõtmine "rüvetaks püha linna".

Imetletav on Nitzan Gilady rahumeelsus ja vaatlusoskus mõlema poole tegevuste filmimiseks, nii et lõpuks saab vaataja ise otsustada, kellel on antud loos rohkem või vähem õigus.

REŽ: Nitzan Gilady 
Sts/Scr: Nitzan Gilady, Op/Cam: Nitzan Gilady, Muusika/Music: Ophir Leibovitch, Mont/Ed: Daniel Avitzur, Tootja/Prod: Bador Productions (Galia Bador), Yona Productions (Nitzan Gilady), Maailma müük/World Sales: Cinephil, Format: video, Keel/Language: heebrea, inglise / Hebrew, English, Subt: eesti, inglise / Estonian, English 

KOLMAPÄEV, 13.08
18:00

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

 

 
prg. mart kalmo