KARJE TUULDE 
A SHOUT INTO THE WIND
HUUTO TUULEEN
Soome 2007, 55 min

Koltasaamide elu sügaval põhjas Lapimaal pole kunagi olnud kerge. 20. sajandi keerised räsisid seda väikest rahvakildu veel erilise hooga. Teine maailmasõda lahutas inimesi nende kodupaikadest ja sugulastest. Tänasel päeval ahvatlevad suur ilm ja suured linnad noored külast ära oma suurt sotsiaalset võrgustikku kogema.
Filmi tegevus toimub Inari järvest põhja pool, Norra ja Vene piiride lähedal Sevettijärvil. Seal saab uueks koltasaamide külavanemaks Veikko Feodoroff, kes tahab rajada saamide asualale omakeele ja meelelist vanadekodu. Murepilvi aga tekitab suurkompanii huvi niklikaevanduse rajamiseks. Oma missioonil kodupaiga hüvanguks kohtub Veikko Feodoroff nii Soome kui Euroopa parlamendiliikmetega, korraldab kohalikele pidusid ja kutsub kokku koosolekuid.
"Karje tuulde" on sotsiaalselt tundlik film ühe piiriäärse pisikese inimasustuse igapäevastest muredest. Film on modernse ja traditsioonilise kohtumisest Euroopa Liidu äärealal. Suured ja väiksed, kurvad ja rõõmsad otsused. Minna või jääda? 

REŽ: Katja Gauriloff
Sts/Scr: Katja Gauriloff, Op/Cam: Jarkko T. Laine, JP Passi, Jani Kumpulainen, Pentti Pällijeff, Johannes Lehmuskallio, Muusika/Music: Pekka Karjalainen, Mont/Ed: Tuuli Kuittinen, Tootja/Prod: Oktober Oy (Joonas Berghäll), Format: video, Keel/Language: koltasaami, soome / Skolt Sámi, Finnish, Subt: eesti, inglise / Estonian, English 

ESMASPÄEV, 11.08
20:00

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

 

 
prg. mart kalmo