HALLAM FOE
UK 2007, 96 min 

Filmi kodulehekülg

Hallam Foe (Jamie Bell - "Billy Elliot", "Kallis Wendy") on lapsik, aga samas arukas nooruk, kes kaotab oma ema ning tõmbub elust eemale. Esimest korda, kui teda näeme, on Hallam oma metsaonnis ja kiikab binokliga üht armatsevat paari, et seejärel maskeeritult ja häälekalt noorte - Hallami õe ja tolle kavaleri - idülli sekkuda. Sellega algab pere pahameele pälvinud poisi elus sündmuste jada, mis viib Hallami isakodust ära Edinburghi. Siin asub ta jälgima kaunist Kate'i (Sophia Myles), kellesse ta ka silmapilkselt armub. Asja teeb veidramaks tõsiasi, et Kate on hämmastavalt sarnane poisi emaga, kes paar aastat varem ära uppus.

Leidlike naljahetkedega teravdatud "Hallam Foe" on lugu üleskasvamisest, raskuste ja minevikuga toime tulemisest ning tulevikku vaatamisest.
Tõsisest temaatikast hoolimata üsnagi kerge ja sooja tooniga "Hallam Foe" osales mulluse Berliini filmifestivali võistlusprogrammis, kus sellele omistati kaks eriauhinda (neist üks innovaatilisele filmimuusikale).

Jaanus Noormets 

REŽ: DAVID MACKENZIE
Sts: David Mackenzie, Ed Whitmore, Op: Giles Nuttgens, Mont: Colin Monie, Os: Jamie Bell, Sophia Myles, Ciaran Hinds, Tootja: Sigma Films (Gillian Berrie), Maailma müük: Independent, Format: 35mm, Keel: inglise, Subt: eesti 

REEDE, 15.08
23:45

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

  

 
prg. mart kalmo