TRIKID 
TRICKS / SZTUCZKI
Poola 2007, 95 min 

Filmi kodulehekülg

"Trikid" on imearmas minimalistlik, kerge kunstnikukäega tehtud tragikoomiline, suurepärase kaameratööga visand elust Poola väikeses töölislinnas. Lugu on ise lihtne: aastaid tagasi on isa jätnud maha oma perekonna ja läinud teise naise juurde. Tööst vaevatud emal pole just palju aega ja emotsioone oma kahe lapse jaoks. Nii ongi väike poiss ja temast palju vanem õde ning tolle mehaanikust peika selle filmi peategelased. Ühel päeval kohtab poiss jaamas oma isa või vähemasti meest, kes on väga tema moodi, ja nii algab õnnemäng, trikitamine selle nimel, et isa tuleks tagasi koju ema juurde.

Filmi teeb nauditavaks temas ühtseks tervikuks põimuv realism ja sellest välja kasvav poeesia, nukra alatooniga soe huumor, millega režissöör suhtub autodesse, naistesse ja armastusse. No ja tal on muidugi vedanud poisiga, kes mängib peaosa!

Möödunud aasta parim Poola film pälvis mullu Veneetsia festivalil kaks auhinda ning lisaks preemiad Tokyo, Sao Paolo ja Bratislava filmifestivalidelt.

Tiina Lokk

REŽ: ANDRZEJ JAKIMOWSKI
Sts: Andrzej Jakimowski, Op: Adam Bajerski, Muusika: Tomasz Gassowski, Mont: Cezary Grzesiuk, Os: Damian Ul, Ewelina Walendziak, Rafal Guzniczak, Tootja: Zjednoczenie Artystów i Rzemielników Sp. (Andrzej Jakimowski), Maailma müük: M-Appeal, Format: 35mm, Keel: poola, Subt: eesti, inglise 

REEDE, 15.08
22:00

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

  

 
prg. mart kalmo