NAISEST VIIDUD 
GONE WITH THE WOMAN 
TATT AV KVINNEN
Norra 2007, 92 min 

Filmi kodulehekülg

Filmi treiler

Nimetu vallaline mees (filmis "Tüütu mees" peaosalist kehastanud Trond Fausa Aurvåg) on letargiline tüüp, kes säilitab oma harmoonilise olemise päeval töötades ning öösel korteris seinu vaadates. Ühel päeval leiab endassesulgunud poissmees, et nagu ei kusagilt on tema ellu sisse tunginud müstiline punapea Marianne (Marian Saastad Ottesen), kes suudab iiveldamiseni rääkida kõigest, mis pähe tuleb. Järgmisel päeval saabub Marianne tagasi koos oma tosina kasti ja kollase kummutiga.

Filmi muudab kaasahaaravaks selle siirus kõnelda elust, armastusest ja teise inimese külge klammerdumisest. Õrna huumoriga antakse kergelt ja mõistetavalt edasi inimese vajadus kellegi järele. Filmi mahe põhjamaisus annab sellele skandinaavlastele südamelähedase iseloomu, mis oma rahulikus tempos suudab üllatada ning naerma ajada.

Kristi Lont 

REŽ: PETER NAESS
Sts: Johan Bogaeus, Petter Næss, Op: Marius Johansen-Hansen, Muusika: Aslak Hartberg, Mont: Inge-Lise Langfeldt, Os: Trond Fausa Aurvåg, Marian Saastad Ottesen, Peter Stormare, Tootja: Monster Film AS (Olav Øen), Maailma müük: AB Svensk Filmindustri, Print: Norwegian Film Institute, Format: 35mm, Keel: norra, Subt: eesti, inglise

NELJAPÄEV, 14.08
22:00

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

  

 
prg. mart kalmo