ACROSS THE UNIVERSE
USA, UK 2007, 133 min 

Filmi kodulehekülg
Filmi treiler

Vaene Briti noormees Jude igatseb suurt õnne ja armastust. Ta jätab kodu ja tüdruksõbra ning lahkub laeval üle Suure Lombi Ameerikasse tööd ja oma kadunud isa otsima. Poiss armub kõrvuni Lucysse, kõrgklassi tüdrukusse, kes on ta parima sõbra õde, ning satub seeläbi keset murrangulisi sündmusi, mis ei jätnud 1960ndatel aastatel kedagi ükskõikseks.

"Across the Universe", filmi nimilugu ja ideestiku alus, ilmus legendaarse popgrupi The Beatles 1970. aastal välja antud albumil "Let It Be". Bändile viimaseks ametlikuks stuudioalbumiks jäänud populaarse muusikateose põhjal vändati kohe samanimeline dokfilm, mis pälvis aasta hiljem parima muusika Oscari.

Eduka muusikalilavastaja Julie Taymori käe all valminud suurfilmis kõlavad praktiliselt kõik olulisemad biitlite lööklaulud, nagu "Hey Jude", "I am Walrus" ja muidugi "All You Need is Love", mis on justkui hümn armastusele. Laulvate noorte näitlejate kõrval annavad filmile oma panuse ka vanad rokipeerud Bono ja Joe Cocker.

"Across the Universe" kandideeris tänavu parima kostüümikunstniku Oscarile ja parima muusikafilmi Kuldgloobusele. Enne filmi vaatamist tasub kindlasti endale soetada teose soundtrack, et osata filmis kõlavaid laule kaasa ümiseda.

Helmut Jänes

REŽ: JULIE TAYMOR
Sts: Dick Clement, Ian La Frenais, Op: Bruno Delbonnel, Muusika: Elliot Goldenthal, The Beatles, Mont: Françoise Bonnot, Os: Evan Rachel Wood, Jim Sturgess, Joe Anderson, Tootja: Revolution Studios (Matthew Gross, Jennifer Todd, Suzanne Todd), Maailma müük: Sony Pictures Releasing, Format: 35mm, Keel: inglise, Subt: eesti

KOLMAPÄEV, 13.08
23:30

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

 

 
prg. mart kalmo