BRICK LANE
UK 2007, 102 min 

Filmi kodulehekülg

Brick Lane on tänav Londonis, mis on multikultuurse linna aasia kogukonna peamine keskus, kuhu kinnisilmi sattudes võib kaotada nii aja- kui ruumitaju. Lõhnad, värvid, kirjad, maitsed, hääled ja ringi liikuvad inimesed tekitavad tunde justkui viibiksid Indias või Bangladeshis. Kuulus on see tänav ka oma turu poolest, kus saab nii lahedaid rõivaid kui eksootilise maitse ja lõhnaga roogasid. See kõik on kaunilt kogu filmi taustaks. Te olete korraga nii Londonis kui Aasia värvikülluse keskel.

Monica Ali samanimelise romaani järgi vändatud linateos algab sulnite lapsepõlvekaadritega kirkavärvilises Bangladeshi looduses, millele ühtäkki vastandub hall ja sombune London. Lugu annab hästi edasi nö. vana ja uue kultuuri kokkupõrget, samuti mõtteid kodust, kodumaast ja kodutusest. Peaosatäitja Tannishtha Chatterjee on lihtsalt võrratult ilus, kaamera armastab teda ning ta loob liigutava ja sisemiselt areneva karakteri, kes julgeb elus esimest korda armastada ja ise oma elusaatuse üle otsustada.

See on film, milles pole õieti ühtki halba tegelast, lihtsalt arusaamad õigest ja valest on kultuuriti ja inimeseti isesugused. Tänapäevaselt ehe lugu armastusest ja kultuurierinevustest, kuid enim siiski inimese sisemisest vaimutugevusest.
Film võitis eriauhinna mullusel San Sebastiani filmifestivalil ja kandideeris kahele Briti sõltumatu filmi preemiale. 

Kaarel Kuurmaa 

REŽ: SARAH GAVRON
Sts: Abi Morgan, Laura Jones, Op: Robbie Ryan, Muusika: Jocelyn Pook, Mont: Melanie Oliver, Os: Tannishtha Chatterjee, Satish Kaushik, Christopher Simpson, Tootja: Film4/Ingenious Film Partners (Alison Owen, Christopher Collins), Maailma müük: The Works, Format: 35mm, Keel: inglise, Subt: eesti 

TEISIPÄEV, 12.07
00:15

Lisa kommentaar         Loe kommentaare

  

 

 
prg. mart kalmo